OSP Zawadzkie Ochotnicza Straż Pożarna Zawadzkie

Pożar domu w Zawadzkiem. Mieszkaniec przybiegł zgłosić pożar do remizy!

05.12.2016 roku około godziny 18:20 jeden z mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ulicy Andrzeja przybiegł do naszej jednostki i zawiadomił nas o pożarze budynku w którym mieszka. Budynek ten znajduje się około 50 metrów od naszej remizy, dlatego niezwłocznie powiadomiliśmy drogą radiową PSK w Strzelcach Opolskich o zaistniałej sytuacji oraz poprosiliśmy o zadysponowanie dodatkowych sił i środków.      
   
Po dojeździe na miejsce zastaliśmy palącą się klatkę schodową, ogień wydostawał się na zewnątrz dlatego podane zostały dwa prądy wody: jeden w natarciu na palące się schody podała rota w Sprzęcie Ochrony Dróg Oddechowych, drugi podaliśmy na dach budynku. Najważniejszą informacją dla nas było to, że w budynku nikt się nie znajduje i brak jest osób poszkodowanych. W miarę dojazdu kolejnych zastępów wprowadzane były kolejne roty w SODO, by zlokalizować i wyeliminować wszystkie zarzewia ognia.

Mimo naszej szybkiej interwencji ogień przedostał się na poddasze budynku, następnie częściowo na dach. Po około 3 godzinach pożar został zlokalizowany i nie rozprzestrzeniał się, rozpoczęło się wynoszenie nadpalonych materiałów i sukcesywne dogaszanie pogorzeliska. Ogółem podane zostały cztery prądy wody. Niestety ogień uszkodził dach budynku na tyle, że cztery rodziny dzisiejszą noc muszą spędzić u bliskich i w zorganizowanych przez pracowników Gminy Zawadzkie lokalach zastępczych w Hali Sportowej. Dach został zabezpieczony plandeką, a przyczyny pożaru ustala policja. Do zdarzenia zadysponowano 9 zastępów Straży Pożarnej: SLOp z KP PSP Strzelce Opolskie, GBA-Rt, GCBA-Chem i SH z JRG PSP Strzelce Opolskie, GBA-Rt i SLKw z OSP Zawadzkie, GBA-Rt z OSP Kielcza, GBA-Rt z OSP Kolonowskie, GBA z OSP Żędowice, Policję, Pogotowie Energetyczne oraz pracowników Urzędu Miasta Zawadzkie. Zdjęcia dzięki uprzejmości druhów z OSP Dobrodzień.

6 grudnia 2016 11:22
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: budynek, pożar, wielorodzinny, mieszkanie, Zawadzkie,