OSP Siemczyno Ochotnicza Straż Pożarna Siemczyno

Pożar kamienicy w Czaplinku

Dnia 27 grudnia 2017r. o godzinie 14:39 jednostka OSP SIEMCZYNO została zadysponowana do pożaru kamienicy w zwartej zabudowie przy ulicy Sikorskiego w Czaplinku.

Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że pali się poddasze w kamienicy, a mieszkańcy budynku (5 osób w tym 2 niepełnosprawne) zostali ewakuowani przez przejeżdżający w okolicy patrol policji. Polecono wprowadzić rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych na poddasze sąsiedniego budynku, na który już zaczął się przemieszczać pożar. W tym samym czasie polecono rozstawić podnośnik hydrauliczny w celu natarcia na płonące poddasze. Kolejna rota weszła do palącego się budynku w celu natarcia na pożar od wewnątrz. W miarę przybywania jednostek na miejsce akcji rozstawiono kolejny podnośnik (z drugiej strony budynku) oraz wprowadzono kolejne roty w apartach ODO. Podczas działań ranny został jeden ze strażaków z OSP Czaplinek (potłuczenia, otarcia oraz podejrzenie urazu kręgosłupa) - po badaniach w szpitalu został wypisany do domu.

W działaniach udział brały: 1 zastęp OSP Siemczyno, 3 zastępy OSP Czaplinek, 2 zastępy OSP Złocieniec, 3 zastępy JRG Drawsko Pomorskie, 1 zastęp SPgaz PSP Koszalin, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Straż Miejska.

 

TEXT:OSP CZAPLINEK

FOTO:OSP ZŁOCIENIEC & OSP CZAPLINEK

31 grudnia 2017 21:31
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, kamienica, Czaplinek, OSP,