OSP Dobczyce Ochotnicza Straż Pożarna Dobczyce

Pożar, miejscowe zagrożenia oraz akcja charytatywna czyli pracowite tygodnie dobczyckich strażaków.

Pożar, miejscowe zagrożenia, a także udział w akcji charytatywnej. Tak wyglądały ostatnie tygodnie w jednostce OSP Dobczyce:

06.02.2021

Nasza jednostka została nominowana przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach do akcji "Kilometr dla Moniki". Akcja ta polega na przebiegnięciu jednego kilometra i wpłaceniu środków na rehabilitację pani Moniki Durak z Gdowa, która w wyniku wypadku straciła nogę. Więcej o tej akcji możecie przeczytać na naszym profilu na Facebook-u

13.02.2021

Około godziny 12:20 zostajemy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Nowa Wieś. Po przybyciu na miejsce okazuję się, że płonie budynek gospodarczy, a zagrożony jest połączony z nim budynek mieszkalny. Trwających około 6 godzin działań nie ułatwiał silny mróz dochodzący do -10 stopni. W działaniach brały udział również jednostki: JRG Myślenice, OSP KSRG Sieraków, OSP Nowa Wieś, OSP Bieńkowice, OSP Rudnik oraz OSP Dziekanowice.

19.02.2021

Kilka minut po godzinie 10:00 zostajemy zadysponowani do kolizji samochodu osobowego z samochodem dostawczym w miejscowości Nowa Wieś. W związku z brakiem osób poszkodowanych nasze działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz uprzątniecia pozostałości po kolizji. Na miejscu działały również jednostki JRG Myślenice oraz OSP Nowa Wieś, a także patrol policji. Chwilę przed godziną 14:00 po raz kolejny w tym dniu zostajemy zadysponowani do zdarzenia. Tym razem udajemy się do miejscowości Rudnik gdzie na drodze gminnej doszło do wycieku substancji ropopochodnej. Na miejscu również JRG Myślenice, OSP Rudnik oraz patrol policji.

20.02.2021

W godzinach wieczornych zostajemy zadysponowani do miejscowości Dziekanowice gdzie według zgłoszenia miało dojść do wypadku na Drodze Wojewódzkiej. Po przybyciu na miejsce i rzopoznaniu alarm został uznany za fałszywy. W trakcie powrotu do remizy nasz zastęp zauważył powalone drzewo na drogę powiatową. Druhowie przystąpili do usunięcia zagrożenia i po około 40 minutach od alarmu wrócili do remizy. Działania prowadzone wspólnie z JRG Myślenice, OSP Dziekanowice, Zespołem Ratownictwa Medycznego z Gdowa oraz patrolem policji.

22 lutego 2021 10:26
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Dobczyce, OSP,