OSP Krzywin Ochotnicza Straż Pożarna Krzywin

Pożar na ul.Nadodrzańskiej w Widuchowej

11.02.2021 r. godzina 12.48 otrzymujemy dyspozycję z SK KPPSP w Gryfinie wyjazdu do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Widuchowa. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia spotykamy interweniujących już strażaków z OSP Widuchowa i PSP Gryfino.
Działania straży obejmowały m.in.: podanie dwóch prądów wody w natarciu oraz jednego w obronie sąsiadujących zabudowań mieszkalnych i gospodarczych, zabezpieczeniu i przeszukaniu pogorzeliska.
Przeprowadzenie części działań wymagało użycia przez strażaków aparatów ochrony dróg oddechowych.
W wyniku wysokiej temperatury powstałej podczas pożaru uszkodzeniu (popękaniu) uległy szyby w oknach budynku mieszkalnego. Z relacji strażaków biorących udział w działaniach wiadomo, że w nieszczęsnym budynku znajdowały się dwie kotłownie ogrzewające część mieszkań znajdujących się w sąsiednim budynku mieszklanym.

Zarząd OSP Krzywin dziękuje kierownictwu firmy "IMPEX" za bezproblemowe i natychmiastowe umożliwienie udziału w działaniach dwóm druhom z naszej jednostki. Tylko takimi działaniami i zrozumieniem sytuacji możemy wspólnie przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko naszej Gminy.

W działaniach brały udział: OSP Krzywin, 2x OSP Widuchowa, OSP Ognica, 2x PSP Gryfino i KDR.


Nie wyrażamy zgody na wykorzystywanie bez naszej zgody zdjęć i innych materiałów przez inne portale niż osp.pl !

11 lutego 2021 18:32
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, nadodrzańska, widuchowa, osp krzywin,