OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Pożar po zderzeniu auta z ciężarówką. Kierowca osobówki zginął na miejscu.

- Akja ratownicza przerodziła się w akcję gaśniczą - piszą strażacy z OSP Solec Kujawski. Do tragedii doszło dziś po godzinie 5 w pobliżu Emilianowa na drodze krajowej nr 10. Kierowca chevroleta próbował uniknąć zderzenia z pojazdem, jadącym z naprzeciwka.

- Kierujący fiatem ducato rozpoczął manewr wyprzedzania ciężarówki z naczepą w miejscu niedozwolonym. Gdy rozpoczął manewr zauważył, że z przeciwnej strony nadjeżdża chevrolet. Obaj kierowcy się widzieli i usiłowali uniknąć zderzenia. Niestety chevrolet skręcił nieco w lewo i doszło do zderzenia z ciężarówką - informuje kom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Jak informują strażacy z OSP Solec Kujawski, zaraz po zderzeniu doszło do pożaru. - Po chwili ciężarówka stanęła w płomieniach na skutek czego akcja ratownicza przerodziła się w akcje gaśniczą. W działania zaangażowane było łącznie 8 zastępów straży pożarnej - informują druhowie.

Kierowca chevroleta zginął we wraku samochodu. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. 27-letni kierowca fiata ducato został zatrzymany. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Siły i środki:
GCBA 309-62 OSP Solec Kujawski
GBARt 309-64 OSP Solec Kujawski
SLOp 309-67 OSP Solec Kujawski
SRt 251-41 JRG SP PSP Bydgoszcz
SCRt 251-43 JRG SP PSP Bydgoszcz
GBA 309-32 OSP Nowa Wieś Wielka
SLRt 309-75 OSP Brzoza
SLOp 300-90 KM PSP Bydgoszcz

(Fot. OSP Solec Kujawski, OSP Brzoza)

3 lipca 2019 11:42
Udostępnij na Facebooku