OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Pożar poddasza w budynku mieszkalnym

Dnia 20 listopada o godzinie 23:12 zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Luszewo. W drodze dostaliśmy informacje, że zgłoszenie doszło od sąsiadów, i że jest to drewniany budynek, nie wiadomo nic o osobach znajdujących się wewnątrz.

Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy jednorodzinny budynek mieszkalny drewniany oraz palące się poddasze przy przewodzie kominowym. W pomieszczeniu było lekkie zadymienie, więc otworzyliśmy wszystkie okna w celu przewietrzenia. Odłączyliśmy prąd w budynku. Dwóch ratowników wraz z AODO dostali się na dach w celu rozebrania dachu w koło komina. Staraliśmy się używać jak najmniej wody, aby nie zalać mieszkania. Dwóch kolejnych działało z dołu. Spaleniu uległ także płot połączony z budynkiem.

Po dojechaniu KDR z JRG Ciechanów, przewód kominowy wraz ze ścianami budynku został sprawdzony pirometrem oraz kamerą termowizyjną. Po ugaszeniu poddasza i przekazaniu mienia wszystkie zastępy zakończyły działania. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Akcja trwała około 2 h.

 

Siły i Środki:
JRG Ciechanów
OSP KSRG Glinojeck
OSP Szyjki
Policja

 

21 listopada 2018 12:38
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar budynku, Pożar poddasza, osp glinojeck,