OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Pożar samochodu w blaszanym garażu. Poranna akcja strażaków.

Dziś o 4:31 strażaków z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mogilno oraz OSP Krużlowa Wyżna zadysponowano do działań w Posadowej Mogilskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru samochodu osobowego Audi 80, który znajdował się w blaszanym garażu.

- Pożarem objęty był w całości samochód oraz garaż, który był zlokalizowany w odległości kilku metrów od budynku mieszkalnego. Pojazd zasilany był w LPG. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody na palący się garaż wraz z samochodem osobowym. Po lokalizacji pożaru wyciągnięto samochód na zewnątrz przy pomocy wyciągarki samochodowej w celu jego dogaszenia - informują strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Sprawdzono kamerą termowizyjną wrak pojazdu, butlę LPG w którą był zasilany oraz garaż. Miejsca o podwyższonej temperaturze schłodzono. Dokonano rozbiórki nadpalonych elementów blaszanego garażu. Działania strażaków trwały godzinę. Przyczynę pożaru ustali policja.

(Fot. KM PSP Nowy Sącz)

12 czerwca 2020 10:48
Udostępnij na Facebooku