OSP Tur Ochotnicza Straż Pożarna Tur

Pożar samochodu w Turze,Pożar garaży, Pożar traw- pracowity początek roku

3 stycznia krótko przed godziną 11 zostaliśmy zadysponowani do pożaru garaży w miejscowośći Kołaczkowo. Jak podaje miejscowy portal szubin24.pl :

W wyniku pożaru spłonęły cztery auta osobowe. W bliskim sąsiedztwie warsztatów znajduje się ośrodek Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu "Judym". Na szczęście, szybka akcja straży pożarnej pozwoliła uniknąć ewakuacji pensjonariuszy z budynku. Mieszkańcy podczas akcji gaśniczej przebywali na terenie stołówki w ośrodku.
Z informacji udzielonych przez sołtys Kołaczkowa Violettę Kończal wynika, że spłonęły samochody przenzaczone do dyspozycji ośrodka oraz pomieszczenia warsztatowe. Część sypialna, w której na co dzień przebywają pensjonariusze nie ucierpiała. Pomieszczenia były tylko zadymione.
Na miejsce zadysponowano 10 jednostek straży pożarnej: 3 JRG Szubin, 2 OSP Szubin, 2 OSP Rynarzewo, OSP Chomętowo, OSP Królikowo, OSP Tur.

Więcej informacji --->http://www.szubin24.pl/Pozar_gasilo_10_zastepow_strazy._Palily_sie_garaze,34906.html

 

5 stycznia o godzinie 5:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Brzózki po ugaszeniu zostaliśmy zadysponowani na Olek gdzie również paliły się trawy. Można tu otwarcie mówić o celowym podpaleniu, podpalacz zadał sobie wiele trudu by podpalić siano przy temperaturze wynoszącej -16*C. Działania zakończyliśmy o godzinie 7:10.
Jednostki na miejscu:
JRG Szubin
OSP Tur
OSP Rynarzewo

 

5 stycznia o godzinie 11:10 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu w Turze. Po dojechaniu na miejsce tlił się ogień w komorze silnika, okoliczni mieszkańcy jeszcze przed dojazdem na miejsce straży, stłumili pożar za pomocą gaśnic. Nasze działania polegały na dogaszeniu pożaru za pomocą roztworu wody ze środkiem pianotwórczym i rozłączeniu akumulatora. Działania zakończyliśmy o 12:12.
Jednostki biorące udział w akcji:
JRG Szubin
OSP Tur

5 stycznia 2016 20:55
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, pożary, tur, Trawy, samochodu, OSP,