OSP Koszuty Ochotnicza Straż Pożarna Koszuty

Pożar śmieci w sortowni odpadów. Pławce 8.11.2018

W czwartek 8 listopada 2018 ok. godz. 1.30 jednostka OSP Koszuty zadysponowana została do pożaru śmieci w sortowni odpadów w Pławcach (gm. Środa Wlkp.). Do akcji wyjechały 2 zastępy: Jelcz GCBA 617[P]60 w sile 4 ratowników oraz Star GLBA-Rt 617[P]61 w pełnej 6-osobowej obsadzie. Warto podkreślić, że w jednym z naszych zastępów po raz pierwszy zanalazła się druhna (jedna z czterech), która w październiku ukończyła kurs umożliwiający podjęcie działań ratowniczych.

Po dotarciu na miejsce, pożarem objęte były bele śmieci przeznaczone do sortowania. Na miejsce zadysponowano ponadto jednostki: JRG Środa Wlkp., JRG 6 Poznań, JRG 9 Mosina, OSP KSRG Dominowo, OSP KSRG Kórnik, OSP Gowarzewo oraz OSP Mączniki. Do gaszenia odpadów użyto maszyn, które pomagały w rozgarnięciu odpadów, co umożliwiało skuteczne zlanie wodą.

Jeden z zastępów z OSP Koszuty zadysponowany został do przewożenia wody ze źródeł czerpania na miejsce pożaru. Natomiast zadaniem drugiego zastępu było utworzenie punktu czerpania wody ze zbiornika znajdującego się na terenie zakładu. Po wyczerpaniu zasobu wody, zastęp zadysponowany został do pomocy przy gaszeniu ognia.

Ok. godz. 13 zastępy powróciły do remizy, gdzie można było wyczyścić sprzęt i pojazdy, uzupełnić sprzęt i paliwo, tak by można było brać udział w kolejnych działaniach.

Na kolejną akcję nie trzeba było długo czekać... O godz. 16 Jelcz GCBA w sile 4 ratowników zadysponowany został do Środy Wlkp., gdzie nastąpiła awaria rury od gazu ziemnego.

 

fot.: źródło własne

8 listopada 2018 21:06
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: odpady, pożar, śmieci,