OSP Rybaki Ochotnicza Straż Pożarna Rybaki

Pożar stodoły i słomy

Interwencja 13/2019

 

Dziś w nocy , punktualnie o godz 00:30 nasza jednostka po raz kolejny poderwana została do działań.

Z treści smsa można było wywnioskować że pali się stodoła i składowana w niej słoma więc nie mieliśmy za dużo czasu i po kilku chwilach

wyruszyliśmy do działań.

Po dotarciu na miejsce , wcześniej przybyłe jednostki walczyły z żywiołem, a naszym pierwszym zadaniem było zbudowanie lini zasilającej

biegnącej do znajdującego się około 100m od pożaru hydrantu. Po wykonaniu polecenia zabraliśmy się do roboty i przystąpiliśmy do bezpośrednich działań w palącej się stodole. Naszym zadaniem było wyrzucanie nadal tlącej się słomy z budynku, a na zewnątrz strażacy z innych jednostek dogaszali ją za pomocą wody.

Po kilkudziesięciu minutach udało nam się usunąć całą słomę a strażacy zawodowcy przystąpili do dokładnego zlania całego pogorzeliska. My w tym czasie mieliśmy chwilę przerwy na uzupełnienie płynów, gdyż mimo późnych godzin nocnych temperatura nadal była bardzo wysoka i działania w takich warunkach były naprawdę męczące.

Częściowemu spaleniu uległa ściana szczytowa stodoły i część składowanej w niej słomy, ale dzięki ekspresowym działniom strażaków udało się ,,złapać' pożar w zarodku i nie rozprzestrzenił się on na cały budynek.

Powrót do remizy zameldowaliśmy około godz. 2:20

 

Siły i środki:

PSP Krosno Odrz. : Gba, Gcba, Sccn(cysterna)

Osp Rybaki: Gba

Osp Połęcko: Gbam

Osp Bytnica: Gba

Osp Budachów: Gba

Pogotowie energetyczne

Patrol Policji

29 sierpnia 2019 17:01
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: akcjaosp, rybakiosp, osprybaki, akcja,