OSP Śliwice Ochotnicza Straż Pożarna Śliwice

Pożar w budynku mieszkalnym.

4 kwietnia ok. godz. 18:30 dwa zastępy GBA ze śliwickiej OSP zostały zadysponowane do pożaru kuchni na ul. Sychowskiego w Śliwicach.

 

    Po dotarciu pierwszego zastępu dowódca udał się na rozpoznanie. Okazało się, że pożar jest jeszcze nieduży i mieści się pod blatem na zlewozmywak w pomieszczeniu kuchennym. Pierwszą czynnością było odłączenie zasilania instalacji elektrycznej. Dodatkowo dyspozytor PSK zadysponował Pogotowie Energetyczne. W drodze były też drugi zastęp GBA z OSP Śliwice oraz GBA z JRG Tuchola.


   Po wstępnym rozpoznaniu i przekazaniu informacji do PSK oraz odłączeniu prądu, przystąpiono do działań gaśniczych. Pożar stłumiono przy użyciu niewielkiej ilości wody z szybkiego natarcia. Następnie usunięto tlące się elementy. Okazało się, że spaleniu uległo gniazdko elektryczne, kable i nieznacznie ucierpiała szafka kuchenna. Pomieszczenie przewietrzono i sprawdzono detektorem wielogazowym. Drugi zastęp mógł wracać do bazy, a funkcjonariusze JRG sprawdzili pomieszczenie oraz spisali dokumentację z właścicielem budynku. Akcja zakończyła się po ok. godzinie.

5 kwietnia 2016 18:00
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: JRG Tuchola, Śliwice, OSP, pożar,