OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Pożar w wigilijną noc. Rodzina z pięciorgiem dzieci straciła dach nad głową.

W wigilijną noc ogień strawił mieszkanie na poddaszu domu jednorodzinnego. Rodzina z pięciorgiem dzieci została bez dachu nad głową i bez podstawowych rzeczy, potrzebnych do życia. Można pomóc!

Pożar wybuchł około 2 w nocy w domu w miejscowości Dzierzgów w powiecie milickim na Dolnym Śląsku. Strażacy gasili pożar od wewnątrz oraz z zewnątrz. Konieczne było rozebranie części dachu, by dogasić źródło ognia. Ogień udało się dogasić dopiero nad ranem. Niestety spłonęło mieszkanie na poddaszu, uszkodzeniu uległy też pomieszczenia na parterze.

W akcji gaśniczej brały udział: OSP Cieszków, OSP Gądkowice, OSP Milicz, WSP Milicz oraz PSP Milicz.

W pożarze swój dobytek straciła rodzina z pięciorgiem dzieci: dziewczynkami w wieku 5, 12 oraz 15 lat i chłopcami w wieku 8 i 10 lat. Potrzebna jest odzież, przybory szkolne, kołdry i koce, artykuły higieniczne i spożywcze.

Dary można dziś przynosić do remiz pobliskich jednostek OSP, które prowadzą zbiórkę: OSP Cieszków w godzinach 16-18, OSP Milicz w godzinach 16-20 oraz OSP Gądkowice w godzinach 17-19. Druhowie z Gądkowic dysponują autem dostawczym, którym mogą przyjechać po dary. Numery kontaktowe telefonów w tej sprawie: 888 176 341, 696 566 873.

(Fot. OSP w Cieszkowie)

25 grudnia 2018 15:12
Udostępnij na Facebooku