OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

Pożegnanie Księdza Kapelana Grzegorza Niwczyka.

Dnia 28.01.2018 w Parafii p.w. Matki Boskiej Królowej Polski i Św. Franciszka z Asyżu na Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbyło się pożegnanie Ks. Grzegorza Niwczyka.

"Dekretem podpisanym przez Bp Zbigniewa Kiernikowskiego, Ks. Grzegorz Niwczyk został ustanowiony Proboszczem w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Leśnej.

Ks. Grzegorz przez 23 lata był Proboszczem parafii przy ulicy Morcinka. A od kilku lat piastował stanowisko Kapelana Strażaków Ziemi Jeleniogórskiej. To dzięki tej funkcji, oprócz tłumu wiernych, którzy żegnali swojego Proboszcza, na Mszy Świętej nie zabrakło braci strażackiej.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych podziękowali księdzu Grzegorzowi za wspaniałe lata posługi pośród strażaków oraz życzyli mu wielu łask Bożych na nowej drodze życia. W swoich podziękowaniach Ksiądz Grzegorz zapewnił, że „bakcyl" strażacki, którym został zaszczepiony, na pewno w nim nie wygaśnie, a wszystkim strażakom zapewnił o modlitewnej pamięci." - czytamy na stronie JeleniaGóra998.pl

Na Mszy Świętej nie zabrakło także, pocztu sztandarowego oraz druhen i druhów z naszej jednostki, z którą Ks. Grzegorz był bardzo zaprzyjaźniony. Zarząd oraz wszystkie druhny i druhowie składają najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowej parafii. Równocześnie dziękujemy za posługę pośród nas - strażaków i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz.

31 stycznia 2018 16:39
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dziwiszów, OSP, osp dziwiszów,