OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Poznań – Zlot Czerwonych Samochodów

W sobotę 3 sierpnia odbył się II Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu przy ul. Pleszewskiej, organizowany przez OSP Poznań-Głuszyna, w którym uczestniczyła nasza jednostka.
W imprezie wzięło udział ponad 80 samochodów strażackich z całej Polski, należących do Ochotniczych Straży Pożarnych, Państwowej Straży Pożarnej oraz do prywatnych kolekcjonerów.
Zlot rozpoczął się przyjazdem kolumny wozów pod Centrum Handlowe Posnania, gdzie zorganizowano strażackie miasteczko. Podczas zlotu można było spotkać "rodzynki" wśród samochodów strażackich i nie tylko, na miejscu również byli przedstawiciele sklepów pożarniczych oraz firma Rosenbauer ze swoim autem gaśniczym. Całe popołudnie wypełnione było pokazami i zabawami dla najmłodszych.
Na zwiedzających oprócz wystawy specjalistycznego sprzętu, jakim na co dzień dysponują strażacy, czekał szereg atrakcji przygotowanych przez organizatora festynu.
Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zobaczyć, jak prawidłowo postępować z płonącym na patelni olejem i dowiedzieć się, dlaczego nie należy gasić oleju wodą.
Dodatkową atrakcją był pokaz gaszenia samochodu oraz pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych, działających przy OSP Bieżyn, OSP Bielewo i OSP Dębinka.
Dla miłośników historii strażacy OSP Szewce zaprezentowali się w akcji gaśniczej z wykorzystaniem sikawki konnej.
Zlot był też okazją do nauki i przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy, to za sprawą wolontariuszy Fundacji ENEA.
Największym zainteresowaniem na zlocie cieszył się najstarszy samochód marki Mercedes Benz z 1959 roku z jednostki OSP Kalinowa, pow. sieradzki, który nadal bierze czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.
Organizatorem II Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów w Poznaniu była Ochotnicza Straż Pożarna Poznań-Głuszyna przy współpracy Centrum Handlowego Posnania.

Więcej na:TVP3 Poznań lepszypoznan.pl Piotr Żołdak OSP.pl

6 sierpnia 2019 23:27
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: POZNAŃ, ospamica, zlotczerwonychpojazdow,