OSP Bliżyn Ochotnicza Straż Pożarna Bliżyn

Pracowita sobota Bliżyńskich Strażaków.

Pracowita sobota Bliżyńskich Strażaków.

 

W dniu 21 stycznia 2023 roku, zgodnie z zapowiedzią meteorologów, śnieżyca nie ominęła naszej gminy, nasza jednostka wyjeżdżała łącznie 6 razy do powalonych drzew pod naporem śniegu. Do zdarzeń wyjeżdżały nasze dwa zastępy GBA oraz GCBA, łącznie udział w działaniach brało 15 strażaków. 

Pierwszy wyjazd zaliczyliśmy już o godzinie 8:20, wtedy naszym zastępem GBA udaliśmy na ulicę boczną w Bliżynie, gdzie zastaliśmy powalone drzewo, do pomocy wtedy przyjechał również zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej ze Skarżyska - Kamiennej, który wkrótce został przedysponowany na Pasary.

Następnie przedysponowani zostaliśmy na drogę między Zbrojowem a Drożdżowem, gdzie również były pochylone drzewa nad drogą, które zagrażały obaleniem. Tutaj uczestniczył tylko nasz zastęp GBA.

 

Wkrótce po tym zdarzeniu, dostajemy zgłoszenie do miejscowości Górki (Barwinek), gdzie również były powalone drzewa, oraz dość poważnie pochylone gałęzie, które stwarzały realne zagrożenie dla przejeżdżających samochodów, w tym zdarzeniu również uczestniczył tylko nasz zastęp GBA.

 

W trakcie trwania akcji na Barwinku, dostajemy kolejne zgłoszenie o powalonym drzewie w miejscowości Gilów, tym razem do zdarzenia wyjechał nasz zastęp GCBA.

 

Następnie po krótkiej przerwie o godzinie 15:01 rozbrzmiewa syrena w naszej jednostce, tym razem dostajemy zgłoszenie o powalonym drzewie w miejscowości Brzeście, do zdarzenia wyjechał nasz zastęp GBA w pełnej obsadzie. Jednocześnie z trwającymi działaniami w Zagórzu, wpływa kolejne zgłoszenie o powalonym drzewie w poprzek drogi na ulicy Armi Krajowej w Bliżynie, tym razem wyjeżdża zastęp GCBA.

 

We wszyskich tych zdarzeniach niezbędne było użycie pilarki, oraz w niektórych przypadkach drabiny DW-10, oraz bosaków.

 

Tekst : Dh. Dobrowolski Piotr.

Zdjęcia : Dh. Czarnota Anna, Dh. Mackiewicz Magdalena, Dh. Przygoda Beata, Dh. Żak Arkadiusz, Dh. Dobrowolski Piotr, Dh. Nowak Artur, Dh. Płatek Artur, 

 

22 stycznia 2023 09:19
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Bliżyn, PowiatSkarżyski, Gilów, Górki, OSP, JRG, PSP, zagórze,