OSP Polanica-Zdrój  Ochotnicza Straż Pożarna Polanica-Zdrój

Pracowity dzień strażaków z Polanicy-Zdroju

Czwartek, 30. września okazał się pracowitym dla strażaków z Polanicy-Zdroju.

Pierwszy raz alarm został ogłoszony o 13.53. Wedlug zgłaszającego, kierujący samochodem osobowym marki Skoda zasłabł i zderzył się z żywopłotem. Do zdarzenia przy ulicy Warszawskiej wyjechał zastęp GBA Scania z Polanicy oraz trzy zastępy z JRG Kłodzko - SLRr Mitsubishi, GBA Renault oraz SRt Scania. Na miejscu pierwsi byli funkcjonariusze policji. Po dojeździe do miejsca zdarzenia przystąpiono do zabezpieczenia terenu akcji oraz udzielenia pomocy kierowcy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że u mężczyzny doszło do wstrząsu anafilaktycznego spowodowanego użądleniem owadów - szerszeni. Pacjent został przekazany przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju.

Kolejny raz tego dnia zadysponowano zastęp GBA Scania o godzinie 17.48. Zgłoszenie dotyczylo gniazda szerszeni w budynku przy ulicy Zdrojowej. Strażacy z Polanicy usunęli zagrożenie.

Bezpośrednio z ulicy Zdrojowej, zastęp udał się na osiedle przy ulicy Łąkowej. Wyjazd dotyczył pomocy starszemu mężczyznie, który przewrócił sie i nie mógł wstać. Po otwarciu mieszkania poszkodowany został zbadany przez ZRM i został pod opieką rodziny w domu.

30 września 2021 22:41
Udostępnij na Facebooku