OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Próbował uniknąć zderzenia z piratem drogowym, sam zginął w wypadku. Policja szuka świadków.

Kierowca opla calibry próbował uniknąć zderzenia z wyprzedzającym "na trzeciego" pojazdem. Niestety gwałtowny manewr 25-letniego kierowcy zakończył się czołowym zderzeniem z innym samochodem. Młody kierowca zginął na miejscu. Śledczy proszą świadków zdarzenia o pomoc.

Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem na drodze krajowej nr 11 między miejscowościami Ciarka i Wojciechów na Opolszczyźnie.

- Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący osobowym oplem calibrą, nie chcąc doprowadzić do czołowego zderzenia z wyprzedzającym na „trzeciego" innym pojazdem zjechał na pobocze, a następnie stracił panowanie nad swoim autem. Ten manewr spowodował, że kierujący calibrą zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym oplem zafirą - relacjonuje Dawid Gierczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

25-letni kierowca opla calibry zmarł na miejscu. 30-letnia kobieta, która kierowała zafirą oraz jej pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

- Kluczborscy śledczy prowadzący postępowanie w tej sprawie apelują do kierowców, którzy 2 listopada 2020r., około godz. 16.25 przemieszczali sie na odcinku Kluczbork – Olesno i w tym czasie byli wyprzedzani lub wymijani przez pojazd typu VAN, koloru ciemno-szarego o kombinacji numerów z tablicy rejestracyjnej: OB/SOB/ SO3 lub SO8, o kontakt z kluczborska policją pod numer 47 8625 203 lub 112. W przypadku posiadania kamerki samochodowej – rejestratora jazdy prosimy o zabezpieczenie materiału filmowego, aby nie uległ usunięciu. Każda informacja może być niezwykle istotna w celu dokładnego odtworzenia przebiegu tego zdarzenia - apeluje policja.

(Fot. Kluczbork112)

3 listopada 2020 20:47
Udostępnij na Facebooku