OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Przed nami II Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od drugiej edycji Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów. Po tym, jak w zeszłym roku impreza odbyła się w Strykowie, zdecydowano o przeniesieniu jej do Poznania. I tak w sobotę, 3 sierpnia, samochody strażackie zjadą na tereny zielone galerii handlowej Posnania przy ulicy Pleszewskiej. Organizatorem zlotu jest OSP Poznań-Głuszyna, a portal osp.pl objął go patronatem medialnym. 
  
Kolumna samochodów zgłoszonych do zlotu, pojawi się na terenie imprezy przed godziną 11.00, a zakończenie wydarzenia i wręczenie nagród planowane jest na 17.00. Co ważne, ciągle można jeszcze zgłosić swoją jednostkę.     
   
Szczegółowy program zostanie podany niebawem, ale już teraz wiadomo, że podczas zlotu odbędą się liczne konkursy i pokazy. Zaplanowano m.in. pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych, gaszenia płonącego tłuszczu czy akcji z udziałem sikawki konnej. Swoje stoiska będzie miało kilka branżowych firm - m.in. Kadimex, Rosenbauer, Scott 3m, StrazackieGadzety.pl czy KZPT.  
  
KONKURSY Z OSP.PL:
- Wspólnie z Funcacją EMS i firmami AEDmax.pl oraz sklep.szkolimy.net, portal OSP.PL przeprowadzi konkurs dla strażaków w precyzyjnym RKO na fantomie podłączonym do aplikacji, pokazującej procentową skuteczność ucisków klatki pierwsiowej i wdechów powietrza.

- Równolegle odbędzie się konkurs dla strażaków o puchar OSP.PL w najszybszym pokonaniu ogromnego, kilkudziesięciometrowego, dmuchanego toru przeszkód. 
 
W obu konkurencjach dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.    
  
Więcej szczegółowych informacji na temat zlotu, już niebawem na osp.pl.
Tymczasem warto dołączyć do wydarzenia na facebooku - kliknij!

15 lipca 2019 21:38
Udostępnij na Facebooku