OSP Krzyż Ochotnicza Straż Pożarna Krzyż

Przedszkolaki odwiedziły nas w remizie

W 9 maja 2018 roku do naszej jednostki przyszły dzieci z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim, jak również z oddziału Przedszkola w Hucie Szklanej.

Ze względu na ilość dzieci wizyty podzieliliśmy na grupy, ze względu na bezpieczeństwo oraz zaplanowane pokazy. Dzieci oglądały z zaciekawieniem sprzęt którym dysponujemy jak również z uwagą słuchały i zadawały pytania w stronę kolegów, którzy opowiadali o sprzęcie i pracy strażaka. Zwiedzali również remizę od środka gdzie mieli okazję włączyć syrenę alarmową, a także korzystając z okazji każdy jeżeli tylko chciał mógł przymierzyć ubranie bojowe (nomex) oraz hełm strażacki. Z bardzo dużą ochota dzieci wsiadały do wozów bojowych aby poczuć się chociaż na chwilę Strażakiem. Ostatnim punktem każdej grupy był mały pokaz sprzętu hydraulicznego, gdzie dzieci mogły spróbować swoich sił przy pracy z rozpierakiem ramieniowym (oczywiście wszystko w asyście strażaków), oraz dużą uwagę udało nam się przykuć pokazem ratownictwa medycznego, dzieci wcielały się w rolę poszkodowanych jak i ratowników. Na sam koniec każda grupa przekazywała nam serdeczne podziękowania przekazując na nasze ręce laurki, dyplomy oraz kwiatki. Nie mogliśmy pozostać dłużni więc każdy dostał słodkiego cukiereczka, oraz na ręce pań wychowawczyń przekazaliśmy nasz kalendarz strażacki, aby mogli powiesić go w swojej klasie.

To co najbardziej nas cieszy to około 80% dzieci na zadawane pytanie kto chciałby być strażakiem podnosiło ręce i krzyczeli na cały głos „JA".

Do zobaczenia w krótce i zapraszamy ponownie!

 

Zdjęcia z wizyty w linku poniżej:
https://photos.app.goo.gl/VIwjK1u25LiUonAW2

 

15 maja 2018 10:39
Udostępnij na Facebooku