OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Ranny podczas akcji strażak potrzebuje pomocy. Ruszyła internetowa zbiórka.

Damian Pawlak został potrącony przez samochód, podczas gdy kierował ruchem na drodze w trakcie działań jego kolegów z jednostki. Został poważnie ranny - przeszedł m.in. skomplikowaną operację obu nóg, a teraz czeka go długa i kosztowna droga do odzyskania pełnej sprawności. Jego koledzy z jednostki założyli internetową zbiórkę na ten cel.

Do feralnego zdarzenia doszło 14 listopada. Strażacy z OSP Kolumna neutralizowali plamę substancji ropopochodnej na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Łask-Kolumna.

- Moim zadaniem było kierowanie ruchem, pomimo nadawanych sygnałów do zatrzymania się, kobieta zignorowała moje polecenia i z dużą siłą zostałem potrącony - pisze Damian Pawlak.

Strażak przeszedł skomplikowaną operację obu nóg. - Czeka mnie długa i bardzo kosztowna droga do odzyskania pełnej sprawności. Często, wraz z kompanami z jednostki, braliśmy udział w ratowaniu dobytku i udzielaniu pomocy poszkodowanym, a teraz sam tej pomocy potrzebuję. Proszę was o wsparcie, bym znów mógł nieść pomoc bliźnim. Dziękuję za każde zainteresowanie - dodaje poszkodowany strażak.

Damianowi można pomóc za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl.

O potrąceniu strażaka podczas działań na drodze pisaliśmy:

(Fot. OSP Kolumna)

23 listopada 2020 17:18
Udostępnij na Facebooku