OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Raper Sobota w nomexie. Powstaje teledysk o stereotypach związanych z OSP.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie oraz z kilku jednostek OSP z powiatu choszczeńskiego w Zachodniopomorskiem, wzięli udział w zdjęciach do najnowszego teledysku rapera Soboty. Piosenka i teledysk, mają pokazać, jak trudna jest służba strażaków i zmienić stereotypowe myślenie o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Na planie filmowym pomagało ponad 30 strażaków - efekty zobaczymy za około 2 miesiące. 
   
W nagraniach uczestniczył Michał Sobolewski, znany wszystkim jako Sobota, a także Bogu Bogdan, Sivvucha, BWLN i Nielle Diarra. 
 
- Ludźmi rządzi nadal stereotypowe myślenie o strażakach z OSP. Ten teledysk ma to myślenie zmienić, a także zachęcić i promować wejście w szeregi OSP. Teledysk pokazuje różne zdarzenia, w których bierzemy udział na co dzień - Michał Zawłocki z OSP Pełczyce. - My zajmowaliśmy się przygotowaniami - wywróconym samochodem, sceną z zadymionym mieszkaniem czy z wywróconą żaglówką. Akcji było więcej, ale na tę chwilę nie chcę zdradzać ich wszystkich. Warto coś zostawić w tajemnicy. Na planie filmowym spędziliśmy ponad 20 godzin a prace nie ukrywam cały czas trwają, będziemy dogrywać jeszcze sceny w tym tygodniu - dodaje Michał Zawłocki.       
 
Druh podkreśla, że sami artyści nie do końca byli świadomi, jak ciężką pracę na co dzień wykonują strażacy z OSP. Ciekawa jest również historia tekstu, który usłyszymy w utworze. Piosenkę napisał strażak, trafiła ona do pewnego wydawnictwa i m.in. w ręce samego wykonawcy Michała Sobolewskiego. - To Sobota się do nas zgłosił, tekst został lekko zmodyfikowano i razem tworzyliśmy wspólne dzieło - dodaje Zawłocki.    
   
- Kiedyś mówiono o nas że pijemy i kradniemy. Cały czas walczyliśmy o szacunek, po 15 latach walki w końcu się to udaje, jesteśmy szanowani i zmieniliśmy ten zły wizerunek straży - słyszymy.    

 

 

13 sierpnia 2019 19:36
Udostępnij na Facebooku