OSP Nowe Miasto Ochotnicza Straż Pożarna Nowe Miasto

„Ratujemy i Uczymy Ratować" Nowe Miasto

09.02.2018r. W związku z programem edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować" którego organizatorem jest WOŚP, jako partnerzy tego przedsięwzięcia mieliśmy przyjemność gościć dzisiaj w Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście. Bardzo miłym zaskoczeniem dla nas było ogromne zainteresowanie uczniów jak udzielić Pierwszej Pomocy. Tematy które były omawiane to bezpieczeństwo osoby udzielającej pomocy, wezwanie pomocy, ocena przytomności, pozycja boczna oraz resuscytacja krążeniowo-oddechowa. W programie edukacyjnym brały udział klasy I –III. Dzięki programowi WOŚP i czynnym udziale Strażaków – Ratowników z naszej Jednostki OSP Nowe Miasto oraz wychowawców udało nam się przekazać wiedzę odnośnie udzielania pierwszej pomocy 95 – uczniom szkoły podstawowej.


Dziękujemy dyrekcji szkoły w Nowym Mieście za chęć uczestniczenia w tym programie edukacyjnym.


Bardzo duże podziękowania należą się uczniom i wychowawcom za wytrwałość i miłą atmosferę. Dziękujemy również Komendzie Powiatowej PSP w Płońsku za wypożyczenie fantoma szkoleniowego oraz dziękujemy Aptece Orchidea w Nowym Mieście za ufundowanie środków dezynfekcji niezbędnych podczas szkolenia.


Niestety ale bez sprzętu nie było by możliwe szkolenie. Pragniemy jednak przypomnieć że w ubiegłym roku Jednostka OSP Nowe Miasto wzbogaciła się o fantoma szkoleniowego którego ufundowała nam WOŚP.


Mamy nadzieję że w niedługim czasie ponownie się spotkamy by dzielić się z wami naszą wiedzą.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Mieście.

 

9 lutego 2018 20:29
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: rur, nowe miasto, OSP,