OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Rozbudowa remizy OSP Dąbrówka Mała idzie pełną parą

Już jesienią strażacy otrzymają do dyspozycji przebudowaną remizę z 4 boksami garażowymi, salą spotkań i pomieszczeniami socjalnymi. Na czas remontu druhowie przenieśli się do budynku JRG nr 1 w Katowicach-Szopienicach, gdzie udostępniono im pomieszczenia oraz miejsca garażowe dla wozów bojowych.

O rozpoczęciu inwestycyji pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Dziś prezentujemy kilka zdjęć z postępów prac podczas rozbudowy remizy.

- Już jesienią druhowie z Dąbrówki Małej zyskają 4 stanowiskowy garaż, salę spotkań, pomieszczenia socjalne i wszystko, co strażakom ułatwi służbę. Zastosowane rozwiązania zapewnią na lata funkcjonalność i spełnienie norm. Proszę zwrócić uwagę na wydajny system wentylacji garażu i pozostałych pomieszczeń. Mamy nadzieję, że strażacy będą jak najszybciej cieszyli oko nową remizą i oczywiście jak najrzadziej będą ją opuszczali - informują pracownicy Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkalniowej w Katowicach, które realizuje inwestycję.

Do tej pory w budynku była remiza oraz mieszkania. Teraz cały budynek zostaje przystosowany do potrzeb strażaków. Inwestycja pochłonie około 5,6 miliona złotych i w całości jest finansowana przez Urząd Miasta Katowice.

(Fot. KZGM Katowice)

25 marca 2020 10:58
Udostępnij na Facebooku