OSP Regulice Ochotnicza Straż Pożarna Regulice

Rusza II etap budowy remizy dla OSP Regulice

Rusza drugi etap budowy nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Regulicach.

 

Pod koniec 2017 roku po blisko 35 latach walki w Regulicach ruszyła budowa nowej remizy dla miejscowej jednostki. W ramach pierwszego etapu wykonano roboty ziemne oraz fundamentowe. W okresie wakacyjnym został ogłoszony przetarg na drugi etap prac nad budową remizy.

27 sierpnia 2018 w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Nysa pojawiło się zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu nieograniczonym z dnia 24 lipca 2018 r. pn.: „Budowa remizy strażackiej w Regulicach – etap II". W przetargu wyłoniono wykonawcę drugiego etapu robót, którym będzie firma Zakład Remontowo-Budowlany i Betoniarski Czarniecki Wiesław.

W ubiegły piątek na teren budowy wkroczył wykonawca rozpoczynając tym samym prace nad budową remizy. Zakres prac drugiego etapu przewiduje wykonanie robót murowych przy dwóch boksach garażowych wraz z pokryciem dachowym. Wewnątrz wykonana zostanie posadzka, wstawione zostaną drzwi oraz okna, a ściany zewnętrzne zostaną docieplone.

Tak więc po zakończeniu tego etapu nasza jednostka w końcu po 35 latach walki otrzyma własną remizę z dwoma boksami garażowymi – mówi Jerzy Charytanowicz, Prezes OSP Regulice. Liczymy, że na tym prace się nie zakończą – dodaje. Nadal będziemy walczyć o kontynuowanie prac przy budowie całego kompleksu, bowiem projekt przewiduje także powstanie części świetlicowej oraz części administracyjno-technicznej wraz z węzłem sanitarnym – mówi Oktawian Baranowski, Naczelnik OSP.

Przypomnijmy, że w ramach całej inwestycji wartej ponad 1 mln złotych w Regulicach powstanie budynek z halą garażową na dwa samochody ratowniczo-gaśnicze. Ponadto wybudowana zostanie świetlica z aneksem kuchennym, gdzie znajdą się także pomieszczenia stanowiące część socjalną, techniczną, administracyjną oraz magazyn. Cały obiekt będzie służył zarówno strażakom ochotnikom jak i mieszkańcom Regulic do organizacji różnego wydarzeń kulturalnych.

Nowy budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb funkcjonowania jednostek OSP w XXI wieku i pozwoli na dalszy rozwój jednostki w Regulicach. Na zdjęciach Prezes oraz Naczelnik OSP wraz z przedstawicielem Urzędu Miejskiego w Nysie oraz wykonawcą drugiego etapu.

 

9 września 2018 09:31
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Opolskie, nowaremiza, Nysa, Regulice, remiza, OSP, budowa,