OSP Szlachta Ochotnicza Straż Pożarna Szlachta

Rytel sierpień 2017

Działania po nawałnicy w 2017 roku

Po przejściu przez Polskę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku katastrofalnego w skutkach zjawiska pogodowego (burzay wielokomórkowa typu bow echo o długości 300 km), przedstawiamy w srócie podsumowanie naszych działań.

Pierwszej nocy działaliśmy w miejscowości Będźmierowice, później 6 dni spędzone w Rytlu - udrażnialiśmy Brdę, działaliśmy na prywatnych posesjach oraz wykowyaliśmy rozkazy z dyspozycji stanowiska dowodzenia działaniami ratowniczymi. Wiele godzin pracy, odbiło się znacznym zmęczeniem na naszych strażakach. Całe szczęście żaden z naszych ratowników nie został poszkodowany.

W podziękowani za ofiarność naszych ochotników otrzymaliśmy dwie pilarki (z czego jedna z zestawem ratowniczym). Jedna z nich zostałą ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, druga zaś przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Pomorskiego. 

Podczas zebrania w celu omówienia działąń i rozładowania stresu po ciężkiej i wielodniowej akcji Zarzą OSP Szlachta dzięki sposnorom Hama Polska oraz Under Armour, każdy z uczestniczących w działąniach uzyskał upominek oraz pamiątkowe podziękowanie.

13 stycznia 2018 21:09
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Szlachta, starogard, starostwo, pilarka, OSP, rytel, hama, sierpień,
Zobacz inne informacje z kraju

Koperty życia

Mammografia

Adaptery AED