OSP Regulice Ochotnicza Straż Pożarna Regulice

Są pieniądze na drugi etap budowy remizy!

Sukces! Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nysie została zabezpieczona kwota 200 tys. złotych na realizację drugiego etapu budowy remizy.

 

W dniu 18 maja 2018 roku odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Nysie. Była ona wyjątkowa dla naszej jednostki, bowiem w trakcie obrad podjęto uchwałę numer LI/779/2018 w sprawie zmiany budżetu Gminy Nysa na 2018 rok. W uchwale tej rajcy miejscy zabezpieczyli kwotę 200 tys. złotych na realizację drugiego etapu budowy remizy dla naszej jednostki.

 

Sukces! Uchwała to znakomita wiadomość dla naszej jednostki, jest to kolejny krok ku spełnieniu naszych marzeń o nowej remizie – mówi Oktawian Baranowski Naczelnik OSP Regulice. Czekamy teraz na szybkie ogłoszenie przetargu i rozpoczęcie prac – dodaje.

 

Przypomnijmy, że w ramach w ramach inwestycji wartej ponad 1 mln złotych w Regulicach powstanie budynek z halą garażową na dwa samochody ratowniczo-gaśnicze. Dodatkowo w budynku znajdą się pomieszczenia stanowiące część socjalną, techniczną, administracyjną oraz magazyn. Ponadto powstanie świetlica z aneksem kuchennym, która będzie służyła zarówno strażakom ochotnikom jak i mieszkańcom Regulic do organizacji wydarzeń kulturalnych.

 

9 czerwca 2018 21:01
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Opolskie, nowaremiza, Nysa, Regulice, strażacy, remiza, OSP, budowa, ksrg, straz,