OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Samochód ciężarowy niemal całkowicie zablokował drogę

Nietypowe zdarzenia mogące prowadzić do niebezpiecznych sytuacji stają się dla strażaków w ostatnim czasie codziennością. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać, niż później radzić sobie ze skutkami ewentualnych zdarzeń.

Dziś, 29-go marca w godzinach popołudniowych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zagrożeniu na ul. Płockiej w Słubicach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Kierowca samochodu ciężarowego z naczepą, obywatel Kirgistanu, utknął wjeżdżając do przydrożnego rowu. Pojazd zablokował znaczną część drogi stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Do zdarzenia udały się dwa zastępy z naszej jednostki.

Naczepa pojazdu ciężarowego załadowana była kilkudziesięcioma tonami materiałów budowlanych. Położenie w jaki zastany został pojazd stwarzało zagrożenie upadkiem naczepy lub wypadnięciem towaru na chodnik. W związku z tym chodnik w miejscu zdarzenia został wyłączony z ruchu. Jeden z pasów ruchu został całkowicie zablokowany i zabezpieczony, natomiast krawędź pojazdu zajmowała również fragment drugiego pasa ruchu. Nasi ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przy pomocy pachołków ostrzegawczych oraz przystąpili do ręcznego kierowania ruchem drogowym.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarł ciężki holownik pomocy drogowej, który przy pomocy wyciągarki uniósł tył naczepy pojazdu i ustawił ją na drodze, po czym pojazd bezpiecznie i o własnych siłach zjechał z drogi. W czasie działań holownika, droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana.

Nasi ratownicy usunęli z jezdni ziemię, która została naniesiona w wyniku zdarzenia, a następnie pracownicy służby drogowej oznakowali miejsce niebezpieczne. Na tym nasze działania zostały zakończone i zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

Holownik Mercedes Actros – Pomoc Drogowa

Fiat Ducato – Służba Drogowa

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/samochod-ciezarowy-niemal-calkowicie-zablokowal-droge/

29 marca 2022 21:58
Udostępnij na Facebooku