OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

SAMOCHÓD OSOBOWY ZDERZYŁ SIĘ Z MOTOCYKLEM

W sobotę, 10 lipca o godzinie 13.20 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i motocykla oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Nadolnik gm. Wronki.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który zderzył się z motocyklem. Kierujący motocyklem znajdował się pod opieką ratowników ZRM, natomiast kierujący samochodem znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji plamy oleju z jezdni oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji.
W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia jeden zastęp JRG Szamotuły została zawrócony do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło i zdjęcia: KP PSP Szamotuły

25 lipca 2021 18:11
Udostępnij na Facebooku