OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Samochód zapalił się po zderzeniu z pociągiem

Kierowca samochodu osobowego miał sporo szczęścia - zdążył opuścić pojazd przed zderzeniem z pociągiem. Po zderzeniu auto zostało zepchnięte z torów i stanęło w ogniu. Do akcji zadysponowano strażaków z OSP Niedźwiedź, OSP Słomniki, OSP Miłocice oraz strażaków z JRG 7 w Krakowie i Szkoły Aspirantów PSP.

Do wypadku doszło w środę około 20:40 w miejscowości Niedźwiedź pod Krakowem. Kierowca samochodu osobowego nie opanował pojazdu, który wpadł w poślizg, wypadł z drogi i spadł na torowisko.

- Kierowca samochodu osobowego zdążył opuścić pojazd przed nadjeżdżającym pociągiem - informują strażacy z OSP Niedźwiedź.

Chwilę później w auto, stojące na torach uderzył pociąg. Po zderzeniu samochód zapalił się. Przybyli na miejsce strażacy ugasili ogień.

- Do wyciągnięcia wraku samochodu znajdującego się na torach została zadysponowana jednostka ze Szkoły aspirantów z Krakowa specjalnym samochodem wyposażonym w podnośnik - SCRt Scania. Samochód został usunięty z torów i tymczasowo został przetransportowany na drogę, oczekując na przyjazd lawet - dodają druhowie z OSP Niedźwiedź.

Okoliczności zdarzenia ustala policja.

(Fot. OSP Miłocice, OSP Niedźwiedź)

13 lutego 2020 10:45
Udostępnij na Facebooku