OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Samołęż – dachowanie samochodu

W czwartek, 10 października o godz. 19.31 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego oraz oddaleniu się kierującego pojazdem w miejscowości Samołęż gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Renault Clio, który po dachowaniu znajdował się w pobliżu sklepu. Kierujący pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie, przeszukaniu najbliższej okolicy w celu odnalezienia kierującego oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony z trasy do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl
Zdjęcia: OSP Wronki

14 października 2019 20:19
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dachowaniesamochodu, samolez, ospamica,