OSP Glinnik Ochotnicza Straż Pożarna Glinnik

Sąsiedzka pomoc.

10 lipca 2019 r. Sołtys wsi Glinnik Pan Dariusz Stańdo wraz z radą sołecką zwrócili się z prośbą o pomoc do naszej jednostki. Chodziło o udostępnienie kilku metrów kwadratowych terenu za remizą w celu postawienia blaszanego garażu- magazynu.
Terenu jest dużo i Zarząd OSP Glinnik podjął decyzję o pomocy i wsparciu sołectwa. Pomoc nie polegała tylko na nieodpłatnym udostępnieniu terenu ale również na pracy. Druhowie bez zbytniego zachęcania przystąpili do pomocy. Wszak wszyscy jesteśmy mieszkańcami sołectwa. Szkoda tylko, że inni mieszkańcy wsi nie zaangażowali się w pomoc dla dobra całej społeczności.
W sobotę 27 lipca 2019 r. druhowie OSP Glinnik pod nadzorem sołtysa od rana przystąpili do prac. Teren został wymierzony, wykoszony i splantowany. Zrobiono szalunki i wylano fundament aby można było położyć kostkę. W kolejną sobotę 3 sierpnia 2019 r. druhowie przystąpili do układania kostki brukowej. Po 4 godzinach z przysłowiową „wiechą- wiankiem" zakończono prace przygotowawcze. Garaż będzie zarazem magazynem, w którym sołectwo będzie mogło złożyć chociażby elementy ołtarza na Boże Ciało czy stołów i ławek na festyny sołeckie. Będzie miał osobne wejście od strony drogi Stróżnej.
Dzisiaj 8 sierpnia z samego rana nastąpiło zwieńczenie inwestycji sołeckiej. Firma przywiozła elementy garażu- magazynu i nim wszyscy się obejrzeli garaż stanął na swoim miejscu. Niech dobrze służy mieszkańcom Glinnika.

17 listopada 2019 15:45
Udostępnij na Facebooku