OSP Polanica-Zdrój  Ochotnicza Straż Pożarna Polanica-Zdrój

Silny wiatr powodował zagrożenie!

15. listopada około 13.09 wpłynęło do SK KP w Kłodzku zgłoszenie o uszkodzeniu drzewa w Polanicy-Zdroju przy ulicy Gajcego - w wyniku porywistych podmuchów wiatru.

Dyżurny SK KP w Kłodzku zadysponował do zdarzenia zastęp GBA Mercedes Atego z OSP Polanica-Zdrój. Po dojeździe na miejsce zostało potwierdzone zagrożenie. W związku z tym podjęto decyzję o zadysponowaniu drabiny z JRG Kłodzko.

W międzyczasie dyżurny z Kłodzka przedysponował działających przy Gajcego strażaków do kolejnego zdarzenia. Tym razem, według zgłaszającej miało dojść do uszkodzenia zewnętrznej skrzynki gazowej przez spadający konar. Zastęp udał się alarmowo na ulicę Dębową. Po dojeździe stwierdzono, że gałąź złamała drewniane ogrodzenie i lekko otarła wspomnianą skrzynkę. Na szczęście nie doszło do uszkodzenia instalacji gazowej.

Po usunięciu gałęzi i zabezpieczeniu zniszczonego płotu strażacy powrócili na ulicę Gajcego. Tam na miejscu czekał już zastęp SD30 z JRG Kłodzko. Przy użyciu pilarki spalinowej i drabiny mechanicznej zostały usunięte zagrażające bezpieczeństwu konary i gałęzie.

Po uprzątnięciu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia działania zostały zakończone. Łącznie po około trzech godzinach ratownicy wrócili do remizy.

 

15 listopada 2019 21:12
Udostępnij na Facebooku