OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Silny wiatr pozostawił po sobie ślady

Silny wiatr pozostawił po sobie ślady
30.01.2022, 09:02 Gmina Słubice
Prognozy synoptyków sprawdziły się. Ostatnia noc upłynęła pod znakiem silnych porywów wiatru, do tego doszły poranne intensywne opady śniegu co przełożyło się na powstanie miejscowych zagrożeń.

Dziś, 30-go stycznia w godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku. Zostaliśmy skierowani do miejscowości Nowosiadło, w gminie Słubice, gdzie powalone drzewo zablokowało drogę gminną. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Na miejscu zgłoszenie zostało potwierdzone. Ratownicy przy pomocy pilarek spalinowych przystąpili do rozcinania drzewa i usuwania go poza drogę. Po kilkunastu minutach droga została udrożniona. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp GLM z OSP w Wiączeminie Polskim. Kończąc działania w miejscowości Nowosiadło otrzymaliśmy kolejną dyspozycję dotyczącą powalonego drzewa w miejscowości Grabowiec. Do tego zdarzenia wyjechał zastęp GLBA-Rt z naszej jednostki.

W drodze powrotnej do strażnicy, zastęp GBA napotkał na kolejne powalone na drogę drzewo, które całkowicie blokowało przejazd. Tym razem zdarzenie miało miejsce w miejscowości Juliszew.

Zastępy GBA i GLBA-Rt po zakończonych działaniach spotkały się przy strażnicy, gdzie doszło do zerwania kabla telekomunikacyjnego, który zalegał na drodze. Następnie otrzymywaliśmy kolejne informacje o zagrożeniach. I tak zastępy usunęły pochylone na drogę wojewódzką nr 575, wyrywane z korzeniami drzewa w miejscowościach: Słubice, Studzieniec i Grzybów. Następnie skierowani zostaliśmy do miejscowości Leonów i Piotrkówek.

Ostatecznie po kilku godzinach działań zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice

369[M]68 GLBM-Rt Iveco Daily – OSP Słubice

367[M]96 GLM Ford Transit – OSP Wiączemin Polski

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/silny-wiatr-pozostawil-po-sobie-slady-2/

30 stycznia 2022 13:51
Udostępnij na Facebooku