OSP Szadek Ochotnicza Straż Pożarna Szadek

Skutki Orkanu, kilkanaście interwencji naszej jednostki

w dniu 5.10.2017r pierwszy raz zostaliśmy zadysponowani po godzinie 20 w celu usunięcia konarów drzew leżacych na drodze w kierunku Suchoczas, udaliśmy się zastępem GBA 2,5/16 Man po usunięciu wrociliśmy do bazy. 

Około godziny 22 zostaliśmy zadysponowani na trase Szadek - Turek do powalonego drzewa, powalone drzewo było w miejscowości Choszczewo w drodze powrotnej  usuwaliśmy kolejne powalone drzewo w miejscowości Krucica, działaliśmy zastępem GBA 2,5/16 Man. Do bazy wróciliśmy po 23.
przed godziną 24 zostajemy zadysponowani zastępem GBA 2,5/16 Man do miejscowości Szadek Rynek do pomocy jednostce z Wilamowa w celu zabezpieczania przewróconego przystanku PKS. Do bazy wróciliśmy około godziny 00:30.


Gdy zastępem GBA usuwaliśmy drzewa nasz drugi zastęp GCBA 5/24 Jelcz po godzinie 22 został zadysponowany do miejscowości Szadek ul Kilińskiego do powalonego drzewa oraz złamanych dwóch słupów, do pomocy zadysponowano jedostke z OSP Wilamów oraz Policję.
Po godzinie 24 zastęp GCBA wrócił do bazy.

W dniu 6.10.20167 Około godziny 1:30 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA 2,5/16 Man do miejscowości Szadkowice Ogrodzim ul Skrajna do powalonego drzewa na jezdnie oraz usunięciu konarów drzew na ten drodze. Do bazy wróciliśmu po godzinie 3. Po tym zdarzeniu nasi Druhowie rozeszli się do swoich domów.
Już po godzinie 6 rano zostajemy znów wezwani do strażnicy gdzie PSK Zd- Wola dysponuje nasz zastępem GBA 2,5/16 Man do powalonego drzewa w miejscowości Wola Łobudzka, gdzie na trasie Wola Łobudzka - Przyrownica były powalone cztery drzewa po ich usunięciu przed godzina 9 zostaliśmy przekierowani do usunięcia konara drzewa w miejscowości Szadkowice Ogrodzim ul Spokojna. Do bazy wróciliśmy przed godziną 10.
Nasz drugi zastępm GCBA 5/24 przed godziną 8 został zadysponowany do miejscowości Kromolin Stary w celu usunięcia powalonego drzewa na jezdnię po usunięciu wrócił do bazy, Gdzie za kilkanascie minut był zadysponowany dokolejnego zdarzenia w miejscowości Przatówek do powalonego drzewa a później został przekierowany do miejscowości Karczówek do zerwanych lin energetycznych, do bazy wrócił po godzinie 10.
około godziny 11:40 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA 2,5/16 Man do powalonego drzewa na linie energetyczne do miejscowości Przatówek na terenie DPSu, współpracowaliśmy z zastępem SH-30 z JRG Zd- Wola oraz zakładem energetyki. Do Bazy wróciliśmy około godziny 15:30 , gdzie po 10 minutach udaliśmy sie zastępem GBA do miejscowości Kromolin Stary do powalonego drzewa na liniach energetycznych, po zakończeniu działań zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA do miejscowości Szadek ul nadrzeczna w celu usunięcia pochylonego drzewa nad budynkiem mieszkalnym, współpracowaliśmy z zastępem SH- 30 z JRG Zd- Wola. Nasze działania przy usuwaniu skutków Wichury zakończyliśmy przed godzina 20.
Kilka zdjęć z akcji.


8 października 2017 12:36
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: orkan,