OSP Siedliska Ochotnicza Straż Pożarna Siedliska

Skutki silnego wiatru halnego

W niedzielne (07.02.2016r.)  południe po godzinie 12.40 Stanowisko Kierowania KM PSP w Tarnowie dysponuje naszą jednostkę, do powalonego drzewa na dom mieszkalny w Siedliskach przysiółek Zabiele.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastajemy następującą sytuację: drzewo - grusza zostało wyrwane z korzeniami przez silny wiatr halny i oparło się na dom mieszkalny. W wyniku tego został uszkodzony dach budynku. Działania przybyłych zastępów polegały na pocięciu drzewa oraz zabezpieczeniu uszkodzonego dachu. Działania trwały ponad 2 godziny. W akcji wzięły udział 3 zastępy straży pożarnej tj. GBARt OSP KSRG Siedliska, GBARt PSP Tarnów posterunek Siedliska, GBA OSP Lubaszowa.

Należy dodać, że w czasie działań na Zabielu dyspozytor PSP w Tarnowie przyjął zgłoszenie o plamie oleju, która się ciągła od Osiedla w Siedliskach w kierunku na Tuchów. Do tego zdarzenia, ze względu na zajęte siły i środki z pobliskich jednostek OSP i PSP, które prowadziły działania przy usuwaniu skutków wichury, został skierowany zastęp z OSP KSRG Tuchów.

7 lutego 2016 17:06
Udostępnij na Facebooku