OSP Branice Ochotnicza Straż Pożarna Branice

Skutki silnego wiatru w gminie Branice i pożar pustostanu

Dnia 30.01.2022 roku chwilę po godzinie 9:40 rano zostaliśmy zadysponowani przez Dyżurnego SK KP PSP w Głubczycach do uszkodzonego poszycia dachu na budynku mieszkalnym w miejscowości Branice.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że silne podmuchy wiatru naderwały kawałek blachy okrywającej dachu budynku. Nasze działania polegały na zabezpieczneiu miejsca zdarzenia, usunięciu naderwanego elementu, oraz zabezpieczeniu uszkodzonej blachy, tak by nie stwarzała dalszego zagrożenia. 

 

Po godzinie 12 ponownie zostalismy zaalarmowani, tym razem do zerwanego dachu z budynku gospodarczego, również w miejscowości Branice.

Na miejscu potwierdzono treść zgłoszenia, zlokalizowano porwane przez silny wiatr fragmenty blachy oraz przykryto i zabezpieczono odsłoniętą część poszycia dachu, tak by warunki atmosferyczne nie wyrządziły większych szkód i nie powodowały zagrożenia dla osób postronnych i mienia. Następnie udaliśmy się do uszkodzonego dachu na budynku mieszkalnym.Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wraz z zastępem z JRG Głubczyce usunęliśmy zwisające z dachu elemnty poszycia. Dalsze działania polegały na przymocowaniu naderwanej blachy oraz przykryciu dachu w miejscu gdzie wiatr wyrwał sporą część blachówki.

 

Tego samego dnia wieczorem, około godziny 21:40 do Dyżurnego SK KP PSP w Głubczycach wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu w miejscowości Bliszczyce.

Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG Głubczyce, OSP Branice oraz OSP Bliszczyce. Po dojeździe jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce, potwierdzono zgłoszenie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, w niedługim czasie zlokalizowano i ugaszono pożar.

1 lutego 2022 00:30
Udostępnij na Facebooku