OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty na DK7

Dnia 14.06.2019r. o godzinie 19:16 zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do wypadku motocyklisty z samochodem osobowym na DK7 przy skręcie do Zygmuntowa. Po dojechaniu, na miejscu zastaliśmy rozbity samochód osobowy w rowie, motocykl w krzakach oraz rannego kierowcę jednośladu, bez funkcji życiowych, reanimowanego przez ratowników medycznych i świadków zdarzenia (w tym miejscu chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Kowalewka i świadkom zdarzenia, za szybką interwencję i przystąpienie do resuscytacji - szacunek dla Was!).

Nasi ratownicy dołączyli się do reanimacji poszkodowanego, lecz po około 30 minutach odstąpiono od czynności, lekarz stwierdził zgon motocyklisty. Samochodem osobowym podróżowały 4 osoby, na szczęście nic im się nie stało. 

W między czasie odłączyliśmy akumulatory w pojazdach, odłączyliśmy instalacje gazową i posypaliśmy wycieki płynów sorbentem. Zabezpieczyliśmy również miejsce lądowania LPR. Po wystartowaniu helikoptera, ruch odbywał się wahadłowo. Miejsce zdarzenia przejęła Policja i Grupa Dochodzeniowo-Śledcza a zastępy Straży Pożarnej wróciły do bazy. 

Akcja trwała około półtorej godziny.

 

Siły i Środki:
JRG Ciechanów x2
OSP KSRG Glinojeck
OSP Szyjki
ZRM Glinojeck
LPR - Ratownik 18 - Płock HEMS
Policja Glinojeck
Wydział Ruchu Drogowego Ciechanów
Grupa Dochodzeniowo-Śledcza

15 czerwca 2019 13:38
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Śmiertelny wypadek, osp glinojeck,