OSP Cerkwica Ochotnicza Straż Pożarna Cerkwica

Śp. Druh Ryszard Mastela. 08.01.1948 - 21.02.2021.

W dniu 21.02.2021r. (niedziela), w wieku 73 lat na wieczną służbę odszedł od nas Druh Ryszard Mastela. Wszyscy zapamiętamy go jako uśmiechniętego, pozytywnego, przyjaznego i skromnego „Rysia". Na co dzień jako zawodowy kierowca, a w wolnym czasie od lat poświęcał się służbie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Cerkwicy.


Śp. Druh Ryszard wstąpił w szeregi OSP 21.04.1975 roku, jako kierowca pracujący w miejscowym POHZ, z wyszkoleniem pożarniczym II-go stopnia. W 1978 roku wchodził w skład Zarządu OSP jako członek, przez kilka kolejnych lat. Za społeczną działalność i odwagę został uhonorowany:
- złoty, srebrny i brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa,
- odznaka strażak wzorowy,
- odznaką za wysługę lat w OSP.


Swoją postawą godną do naśladowania szlifował młode pokolenie, które dzisiaj stanowi fundamentalny skład czynnych członków OSP w Cerkwicy. Biorąc udział w ćwiczeniach, zawodach sportowo-pożarniczych oraz działaniach ratowniczo-gaśniczych wszystkie powierzone obowiązki wykonywał starannie i sumiennie.

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim składamy w imieniu wszystkich strażaków jednostek z terenu Gminy Karnice. Każdy z nas odczuwa zachwyt i dumę móc służyć i pomagać wspólnie z tak wspaniałym człowiekiem. Niech Święty Florian, patron strażaków przyjmie Cię w swoje zastępy! Cześć jego pamięci!

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 24.02 (środa), w Kościele Parafialnym, w Cerkwicy o godzinie 14:30. W ostatniej drodze Śp. Ryszarda towarzyszyć mu będą delegacje jednostek OSP z terenu Gminy oraz Powiatu.

 

Tekst: Wojciech Stosio

Zdjęcia: Andrzej Frankowski / archiwum OSP.

 

22 lutego 2021 13:30
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: ospcerkwica,