OSP Glinnik Ochotnicza Straż Pożarna Glinnik

Spała- podjęcie pielgrzymów Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.

9 sierpnia 2019 r. w Spale parafia pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej podejmowała pielgrzymów XXXIX Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. W poniedziałek 5 sierpnia blisko trzy tysiące młodych wyruszyło z Placu Zamkowego w Warszawie na Jasną Górę. Na pielgrzymi trud uczestnikom 39 Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej pobłogosławił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Tradycją jest, że mieszkańcy parafii, przez które przechodzą pielgrzymi podczas wędrówki na Jasną Górę podejmowani są w wybranych miejscach na odpoczynek, posiłek czy nocleg. W tym roku Spała była miejscem posiłku pielgrzymów. Mieszkańcy wsi Glinnik, Królowa Wola oraz strażacy z naszej jednostki w remizie OSP Glinnik 8 i 9 sierpnia 2019 r. przygotowywali posiłki aby wzmocnić w wędrówce na Jasną Górę pielgrzymów akademickich.

Dla pielgrzymów potrawy gotowali państwo Halina i Ryszard Ulaszewscy, pani Dorota Ulaszewska, państwo Wiesława i Michał Burchard z Królowej Woli, pani Regina Wilkowiecka z Konewki . Wieś Glinnik reprezentowali państwo Barbara i Michał Grad, państwo Maria i Władysław Wójciak, pani Anna Gruszecka, pani Małgorzata Karwasik, pani Anna Koperkiewicz, pani Teresa Pichola oraz Radosław Gruszecki. Dla pielgrzymów przygotowano risotto z warzywami oraz makaronem z serem cukrem i cynamonem. Był również kocił wspaniałej kawy zbożowej do której panie upiekły dobre ciasta, które w mig się rozeszły. Jak zwykle i w takich momentach swą pomoc okazali druhowie z OSP Glinnik.

W piątek 9 sierpnia spakowani do naszego strażackiego Lublina wyjechaliśmy do Spały. Około godziny 15.00 w okolicach kościoła pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej przygotowano miejsca do wydania posiłków. Z oddali słychać było pieśni kolorowych grup pielgrzymów. Zmęczeni i głodni z apetytem opróżnili kotły z potrawami.

Ksiądz proboszcz Dariusz Łosiak z uśmiechem i radością podziękował „kucharzom" za wspaniałe podjecie pielgrzymów.
A od uczestników i organizatorów pielgrzymki otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki i kubeczki.

17 listopada 2019 15:57
Udostępnij na Facebooku
Zobacz inne informacje z kraju
Brak podobnych newsów