OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Spłoszone konie wybiegły na drogę. Dwa zginęły.

5 uszkodzonych samochodów i 2 martwe konie - to bilans nietypowego zdarzenia, do którego doszło w sobotni wieczór w pobliżu Biskupic na Śląsku.

W sobotę o godzinie 22:29 jednostka OSP Pilica została zadysponowana do pomocy policji przy zabezpieczaniu drogi wojewódzkiej nr 790 na odcinku Biskupice - Podzamcze. Okazało się, że po drodze biegają spłoszone konie.

Okazało się, że z pobliskiej stajni uciekło 7 koni, które zostały spłoszone przy wprowadzaniu ich do budynku w Biskupicach. Konie wybiegły na pobliską drogę, gdzie zderzyły się z kilkoma samochodami.

Służby ratownicze na trasie znalazły dwa martwe konie, które zginęły po zderzeniu z samochodami. Jak informują druhowie z Pilicy, na odcinku około 4 kilometrów zostało uszkodzonych 5 samochodów: Audi A3, Fiat Panda, Toyota Avensis, Renault Megane i Audi A4. Na szczęście żadna z osób, podróżujących samochodami, nie odniosła obrażeń.

Martwe konie zostały zabrane przez właścicielkę, która przekazała je do firmy utylizacyjnej. Pozostałe 5 koni zostało złapanych, ich poszukiwania trwały około 3 godzin. Konie zostały odprowadzone do stajni. Strażacy zmyli krew z jezdni i po usunięciu uszkodzonych pojazdów drogę wojewódzką nr 790 ponownie otwarto dla ruchu.

W działaniach brały udział trzy zastępy JRG Zawiercie, zastęp z OSP Pilica oraz pogotowie i policja.

(Fot. Zawierciańskie 112, OSP Pilica)

11 lutego 2019 16:39
Udostępnij na Facebooku