OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażacki konwój dla Rafała. Młody strażak ze Ściborowic potrzebuje protezy nogi.

14-letni Rafał Kusiek od urodzenia walczył z chorobą onkologiczną, niecały miesiąc temu lekarze amputowali mu lewą nogę. Rafał jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Ściborowice. Chce wrócić do szkoły, ale by w miarę normalnie funkcjonować potrzebna jest kosztowna proteza nogi. Strażacy OSP ruszyli z pomocą i organizują konwój, podczas którego będą zbierane pieniądze na ten cel.

- Tuż po urodzeniu Rafałek był leczony z powodu choroby onkologicznej. Patrzyłam na moje maleńkie dziecko, czując w sercu ogromny ból, ból bezsilności, ból żalu i złość, dlaczego to spotkało akurat jego. Guz okolicy krzyżowo-ogonowej. Słowa, które pamiętam do tej pory, które tyle czasu spędzały mi sen z powiek. Synek był tak maleńki, trzymałam w ramionach cały mój świat, zastanawiając się, czy jeszcze kiedyś uda nam się żyć normalnie... Lata względnego spokoju nie trwały długo. W sierpniu 2019 syn doznał urazu nogi, a po długiej diagnostyce stwierdzono guz kości udowej. Po raz drugi zatrzymał się nasz świat, na chwilę przed wejściem Rafała w dorosłość znów poczułam tej strach, strach o własne dziecko, który potrafi odebrać zmysły... 15 lipca 2020 w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie Rafałowi została amputowana lewa noga... Patrzę na niego i wiem, że muszę zrobić, co się da, by życie nie było dla niego bolesną podróżą, lecz piękną kolorową przygodą, bo wciąż wierzę w to, że to się uda! W związku z tym ze to już druga choroba nowotworowa Rafał będzie poddany leczeniu chemią celowaną. Widzę, jaki jest silny, że ma marzenia, które chce realizować. Jednym z nich jest powrót do szkoły, ale by mógł to zrobić, jak najbardziej komfortowo, potrzebuje protezy nogi, której koszt jest ogromny. Proszę, pomóż mi pokazać Rafałowi, że życie może mieć piękne barwy - barwy bezinteresownej pomocy - apeluje mama Rafała.

Strażacy z OSP Kórnica organizują przejazd konwoju strażackich wozów, połączony ze zbiórką datków dla Rafała. Przejazd odbędzie się 15 sierpnia, zbiórka o godzinie 15 na drodze Ściborowice-Komorniki. Swój udział potwierdziło już ponad 40 jednostek OSP z województwa opolskiego.

Szczegóły dotyczące konwoju można śledzić w wydarzeniu na Facebooku. Rafała można wesprzeć także za pośrednictwem internetowej zbiórki na portalu SiePomaga.

(Fot. SiePomaga.pl)

 

12 sierpnia 2020 10:54
Udostępnij na Facebooku