OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażacy na ratunek krowie. Akcja trwała ponad 6 godzin.

Pod krową zawalił się strop obory i zwierzę wpadło do szamba z gnojówką. Na ratunek ruszyło 20 strażaków oraz lekarz weterynarii. Trudna akcja trwała ponad 6 godzin, ale zakończyła się sukcesem.

Nietypowe zdarzenie miało miejsce 12 listopada rano w Drohiczanach.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej zastano żywą krowę, pod którą zawalił się strop. Krowa znajdowała się w szambie z gnojówką pod budynkiem inwentarskim. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowaniu gnojówki pompą będącą na wyposażeniu obory. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochronny weszli do szamba i przy użyciu węży W-75 przygotowali zwierzę do ewakuacji. W celu zrobienia lepszego dostępu do uwięzionej w szambie krowy rozebrano część stropu i paśnika w oborze. Następnie przy użyciu ładowarki teleskopowej i wyciągarki samochodowej linką poprowadzoną przez otwór w dachu wydobyto żywą krowę - informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

Jak dodaje, akcja nie była łatwa ze względu na niski stropodach, który trzeba było rozebrać, a także mały otwór w szambie.

W działaniach uczestniczyło 5 zastępów: OSP KSRG Uchanie, OSP Drohiczany oraz 3 zastępy JRG Hrubieszów. Działania trwały ponad 6 godzin.

(Fot. st. kpt. Marcin Lebiedowicz/KP PSP Hrubieszów)

19 listopada 2021 10:12
Udostępnij na Facebooku