OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Strażacy na zlocie samochodów ciężarowych w Grajewie

7 sierpnia 2021 roku na terenie klubu „Hades" w Grajewie odbył się piknik pod nazwą „Truck Show Podlasie – II Grajewski Zlot Ciężarówek", w którym wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo" strażacy zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności pojazdy pożarnicze i sprzęt ratowniczy, którym dysponują na co dzień,a także techniki działań ratowniczych stosowane podczas zdarzeń z udziałem środków transportu. W ramach przedsięwzięcia udzielono instruktażu w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanymw wypadkach komunikacyjnych i omówiono zasady korzystania z numerów alarmowych, które wpływają do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego (WCPR) zapośrednictwem numeruratunkowego112.

Wydarzenie, o którym mowa było również doskonałą okazją do kontynuacji akcji pod hasłem „#SzczepimySię z OSP". Dzięki współpracy strażaków z organizatorami imprezy udało się zaszczepić kolejnych 21 osób.

Opracowanie: strona internetowa KP PSP w Grajewie
Zdjęcia: archiwum OSP KSRG w Grajewie

11 sierpnia 2021 21:24
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: #szczepimy się, pokazy,