OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażacy ratowali krowę, która spadła ze skarpy

Nietypowa akcja strażaków z OSP Gródek nad Dunajcem i JRG1 w Nowym Sączu. Ratownicy pomagali wyciągnąć zwierzę, które spadło ze skarpy. Akcja zakończyła się sukcesem.


Do zdarzenia doszło 20 maja w miejscowości Lipie pod Nowym Sączem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy, że krowa po oddaleniu się z pastwiska spadła z wysokości około 10 metrów w znajdujące się przy drodze grząskie zagłębienie terenu. Na miejscu zdarzenia przy zwierzęciu znajdował się właściciel.

- Działania przybyłych zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu gałęzi oraz dwóch drzew w celu wykonania możliwości użycia wciągarki z ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego. Następnie dwóch ratowników zeszło w zagłębienie terenu w celu założenia pasów potrzebnych do wyciągnięcia zwierzęcia. Po wykonaniu znieczulania przez przybyłego na miejsce zdarzenia lekarza weterynarii, wyciągnięto zwierzę przy użyciu wciągarki z ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego - informują strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Udało się wyciągnąć krowę i umieścić ją na przyczepce. Działania strażaków trwały 1,5 godziny.

(Fot. KM PSP Nowy Sącz)

22 maja 2020 10:24
Udostępnij na Facebooku