OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

STRAŻACY ROZPOCZĘLI DYSTRYBUCJĘ ULOTEK INFORMACYJNYCH NA TEMAT PROFILAKTYKI ORAZ SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19

Do Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach zostały dostarczone ulotki propagujące wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Na terenie całego kraju rozpoczął się proces dostarczania ulotek informacyjnych dotyczących szczepień ochronnych do mieszkańców małych miejscowości i wsi.
Po naniesieniu niezbędnych informacji ulotki zostały przekazane do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na ternie powiatu szamotulskiego celem dalszej dystrybucji. Ulotki zostaną dostarczone do każdego gospodarstwa domowego przez strażaków ratowników OSP.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

W dniach 21-28 marca br. druhowie z OSP Amica, OSP Wronki, OSP Jasionna, OSP Rzecin, OSP Chojno, OSP Lubowo, OSP Wartosław, OSP Kłodzisko, OSP Wróblewo, OSP Ćmachowo, OSP Marianowo, OSP Samołęż przeprowadzili na terenie gminy kolportaż ulotek w ramach akcji #SzczepimySię

Źródło: KP PSP Szamotuły, na podstawie materiałów KG PSP

1 kwietnia 2021 19:49
Udostępnij na Facebooku