OSP Ochotnicza Straż Pożarna

STRAŻACY. Rusza nowy serial dokumentalny o strażakach OSP!

Będzie nowy serial o strażakach Ochotniczych Straży Pożarnych. Tym razem, za produkcję zabrała się telewizja Discovery Channel Polska. Pierwszy odcinek zobaczymy w środę, 23 października. Tym razem w akcji zobaczymy między innymi strażaków z OSP Suchowola.     
     
- „Strażacy" codziennie ryzykują swoje zdrowie i życie niosąc pomoc innym. Prawdziwe akcje, skromni bohaterowie, realne niebezpieczeństwo. W tym programie nie ma reżysera – tu scenariusz pisze rzeczywistość. Kamery Discovery Channel towarzyszą brygadom Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski, pokazując wyzwania, z którymi muszą mierzyć się każdego dnia. W ich zawodzie nie ma taryfy ulgowej. Oni nie mają czasu na odpoczynek. Często nawet najkrótsza chwila nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje. A jak wygląda ich życie po służbie? Czym się zajmują? Jakie mają pasje? Jak funkcjonują współcześni bohaterowie, dla których życie i zdrowie innych jest ważniejsze niż ich własne? - czytamy w opisie produkcji na oficjalnej stronie internetowej Discovery Channel Polska.    
     
Do współpracy przy produkcji zaproszono między innymi jednostkę OSP Suchowola. 
   
- W maju otrzymaliśmy telefon od Pani Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - druhny Teresy Tiszbierek, która poinformowała nas o tym, że powstaje nowy program telewizyjny dotyczący życia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i w związku z tym, że jesteśmy jednostką bardzo aktywną pomyślała, że moglibyśmy wziąć udział. Jakie mogło być nasze pierwsze wrażenie? - oczywiście zdziwienie. W Polsce jest obecnie ponad 16 000 jednostek OSP, a my zostaliśmy zauważeni na szczeblu ogólnopolskim. Następne uczucie i myśli które się nasuwały to strach i zastanowienie - czy podołamy zadaniu? Jak wypadniemy? I przede wszystkim co mielibyśmy pokazać!? Gdy emocje opadły, budzi się w nas Strażackie zacięcie i pewność siebie! Damy radę! Przecież my nigdy nie odpuszczamy, nie zawodzimy Zrobimy to! Zgadzamy się! - piszą druhowie z Suchowoli. 
   
Jak dodają strażacy, produkcją zajmuje się ekipa Discovery Chanel Polska, która od 3 sezonów nagrywa program Służby Ratownicze na TVN Turbo. - Po kilku miesiącach współpracy jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy zaprosić wszystkich do obejrzenia efektów naszej pracy! Zobaczcie jak wygląda nasza działalność od środka, zmagania podczas akcji a także życie w jednostce. Przeżyjcie to razem z Nami! - dodają strażacy.

  
Serial STRAŻACY - gdzie i kiedy oglądać? 

Nowy serial o strażakach OSP - "STRAŻACY" - od 23 października będzie można oglądać w ŚRODY o godzinie 23.00 w telewizji Discovery Channel Polska. 
  

(fot: OSP Suchowola)

11 października 2019 21:47
Udostępnij na Facebooku