OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażacy z OSP Prześlice budują remizę. Proszą o pomoc.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Prześlicach, jednostki działającej od 1956 roku, zaczęli budowę swojej nowej siedziby. Budowa trwa, ale na dalsze prace potrzebne są dodatkowe środki, dlatego strażacy proszą o pomoc.  
  
- Do dnia dzisiejszego mamy do dyspozycji tylko nieogrzewany budynek w starym gminnym budynku bez dostępu do bieżącej wody i toalety. Jest w nim jedno miejsce postojowe na nasz wóz bojowy GBA STAR 266, niewielkie biuro i szatnia, w której musimy się przebierać na zmianę, ponieważ mieści się tam tylko trzech strażaków, co wydłuża czas wyjazdu na akcję - mówią druhowie.  
  
W 2019 roku podjęto decyzję o budowie nowej remizy i rozpoczęto pierwsze prace. - Obecnie zakończono już prace ziemne, wykonano fundamenty, wznoszone są ściany z silikatu. Koszt zakupionych do tej pory materiałów i wykonanych robót został oszacowany na około 100 000 zł - tłumaczą strażacy z OSP Prześlice. To wszystko dzięki naszym środkom, pomocy sponsorów i pieniądzom, jakie otrzymujemy z Urzędu Miasta i Gminy Torzym - dodają.  
 
Potrzebne jest jeszcze 75 000 zł. W nowym budynku mają się znaleźć szatnię damska i męska wraz z sanitariatem oraz garaż na dwa wozy strażackie. W tej części budynku znajdzie się także kotłownia dla całego budynku, która zapewni ogrzewanie i ciepłą wodę a także toalety zewnętrzne. W wyremontowanej części starej remizy będzie sala konferencyjna z kuchnią. - Na terenie przylegającym do remizy zaplanowaliśmy boisko, siłownię zewnętrzną i plac zabaw z oświetleniem, z których będą mogli korzystać mieszkańcy naszego sołectwa - zapowiadają druhowie.      
 
Jak tłumaczą, do zrobienia zostało wiele: konstrukcja dachowa wraz z poszyciem i ociepleniem, ocieplenie termoizolacyjne budynku starej i nowej części, okna, drzwi, instalacja elektryczna, hydrauliczna i grzewcza. Nie wspominając o bramach garażowych, wykończeniu czy meblach. Wkrótce wykonawca mógłby przystąpić do wykonania dachu, lecz brak nam środków na ten cel – mówią.     
   
Strażacy uruchomili zbiórkę internetową, którą znajdziecie pod adresem: zrzutka.pl/kkv6vs

 

 

12 września 2020 14:56
Udostępnij na Facebooku