OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażak okazał się... podpalaczem. Zatrzymała go policja.

21-latek został zatrzymany przez policję za 5 podpaleń. Mężczyzna okazał się... strażakiem OSP Mąkowarsko. Władze jednostki są w szoku. Strażak-podpalacz został już wydalony z szeregów OSP.

Policjanci od kilku miesięcy badali sprawy pożarów w gminie Koronowo. Podejrzewali, że niektóre z nich zostały wywołane przez podpalacza. W ostatnim pożarze, do którego doszło w minioną niedzielę w Dziedzinku spłonął niezamieszkały dom jednorodzinny. Policjanci z Koronowa zabezpieczyli ślady i zatrzymali dwie osoby. Jedna z nich została przesłuchana w charakterze świadka i zwolniona. Drugi z zatrzymanych - 21-letni mężczyzna - usłyszał zarzuty.

- 21-latek będzie odpowiadać za uszkodzenie mienia. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne podpalenia na jego koncie. Udowodnili mu łącznie pięć przestępstw. Do pierwszego podpalania przez podejrzanego doszło 1 maja 2019 roku. Wówczas koronowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o podpaleniu drewnianej stodoły na terenie Mąkowarska. Znajdujące się w środku budynku baloty słomy uległy całkowitemu spaleniu. Straty oszacowano na 81 tysięcy zł. Kolejne dwa podpalenia miały miejsce w lipcu i sierpniu, również na terenie Mąkowarska. Tym razem podpalił słomę znajdującą się w okienku piwnicznym niezamieszkałego domu, który uległ częściowemu spaleniu, a straty oszacowano na 100 tysięcy zł. Miesiąc później spłonął stóg ze słomą o wartości 16 tysięcy zł - informuje kom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Władze OSP Mąkowarsko są w szoku. Strażak został już wyrzucony z jednostki. Poniżej publikujemy oświadczenie OSP Mąkowarsko.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mąkowarsku z ogromną przykrością przyjęła informację o zatrzymaniu członka jednostki za udział w hańbiącym działaniu. Do momentu zatrzymania, Zarząd OSP Mąkowarsko nie posiadał żadnych informacji, wskazujących na możliwość zaistnienia takiej sytuacji, w której działanie jednej osoby mogłoby zhańbić honor strażaka.

Ostatnie informacje spowodowały ogromny szok wśród naszych członków, jednak musimy nadmienić, że powyższa osoba była bardzo krótko w szeregach naszej jednostki a podobne sytuacje nigdy nie miały miejsca w historii istnienia OSP Mąkowarsko.

Zgodnie ze statutem Zarząd podjął uchwałę w dn. 21.01.2020 w sprawie wykreślenia osoby z szeregów OSP Mąkowarsko. Mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja nie podważy zaufania mieszkańców do pełnionej przez nas służby.

Z poważaniem
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Mąkowarsku

(Fot. archiwum/OSP Mąkowarsko)

24 stycznia 2020 11:06
Udostępnij na Facebooku