OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażak OSP i PSP potrzebuje pomocy po pożarze w gospodarstwie

Na co dzień to on pomaga innym, tym razem jednak woła o pomoc, bo podczas pożaru, kilka dni temu, stracił niemal cały życiowy dobytek. Koledzy postanowili zebrać pieniądze i pomóc odbudować gospodarstwo.   
    
Strażak służący w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszance na co dzień niósł pomoc potrzebującym, nie raz narażając swoje zdrowie, ratując życie ludzkie. Oprócz pracy zawodowej, jego pasją jest prowadzenie gospodarstwa zajmującego się hodowlą bydła mlecznego oraz produkcją roślinną. Dziś to on i jego rodzina wołają o pomoc, ponieważ na 3 tygodnie przed świętami stracili swój dobytek.  
 
Koledzy wraz z narzeczoną poszkodowanego zorganizowali internetową zrzutkę, dzięki której mają nadzieję na szybką finansową pomoc dla poszkodowanej rodziny. Celem zrzutki jest uzbieranie kwoty 50 tys. złotych, która pomoże w pokryciu strat.  
 
Do pożaru doszło w czwartek 5 grudnia po 10:00 w miejscowości Mszanka. Ogień, który pojawił się w gospodarstwie pochłonął stodołę z paszą oraz maszynami służącymi do jej przygotowania. - Spaleniu uległ także garaż pełny wyposażenia, które pozwalało naszemu koledze na samodzielne wykonywanie napraw i udoskonalanie maszyn rolniczych wykorzystywanych w gospodarstwie – czytamy w opisie zbiórki.  
 
Twórcy zrzutki dodają, że w pracy zawodowej oraz działalności na rzecz lokalnej społeczności, ich kolega zawsze wykazuje się  pełnym zaangażowaniem i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy innym.  
 
Na tę chwilę udało się uzbierać kwotę nieco ponad 6 tys. zł.  

Zbiórkę można znaleźć pod adresem - https://zrzutka.pl/6hku4v(fot: zrzutka.pl)

11 grudnia 2019 19:07
Udostępnij na Facebooku