OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażak OSP Kolumna potrącony przez samochód podczas działań na drodze. Jest poważnie ranny.

Druh Damian z OSP Kolumna zabezpieczał działania strażaków, którzy neutralizowali plamy oleju na drodze. Podczas kierowania ruchem został potrącony przez samochód. Kierująca nim kobieta najpierw twierdziła, że nie zauważyła strażaka, później - że druh sam wtargnął jej pod koła.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 16 na drodze wojewódzkiej nr 482 w pobliżu miejscowości Łask.

- Strażacy neutralizowali sorbetem plamy oleju na drodze. Damian zabezpieczał te działania, bo przecież były prowadzone na drodze, która nie była zablokowana. W pewnym momencie wjechała w niego kobieta, która twierdziła, że nie widziała strażaków, tylko sam wóz strażacki. Nie widziała 5 oznakowanych strażaków, którzy mieli zapalone latarki na hełmach - relacjonuje Grażyna Krzesińska, prezes OSP Kolumna w rozmowie z OSP.PL.

Jak dodaje, kobieta przesłuchiwana przez policję zmieniła zdanie i tłumaczyła, że to strażak wtargnął jej pod koła. - Na szczęście był świadek, który potwierdził, że Damian miał podświetlanego na czerwono "lizaka" do kierowania ruchem - mówi Grażyna Krzesińska.

Strażak ma złamane obie nogi, w jednej doszło do złamania otwartego. Druh jest już po operacji, przebywa w szpitalu. Wiele wskazuje na to, że będzie go czekała długa rehabilitacja.

Pomoc dla strażaka zadeklarował Zarząd Główny ZOSP RP. - Zarząd Główny Związku OSP RP, po rozmowie z Druhną Prezes OSP Kolumna, zadeklarował wsparcie dla poszkodowanego strażaka w postaci pomocy prawnej oraz zwróci się z wnioskiem do Komendanta Głównego PSP o przekazanie wsparcia ze środków pochodzących z firm ubezpieczeniowych - informuje ZOSP RP.

(Fot. OSP Kolumna)

16 listopada 2020 11:33
Udostępnij na Facebooku